Fire History obrázky

Historie znaku „Civilní ochrana“

Civilní ochrana (CO) byla do mezinárodního humanitárního práva zahrnuta až I. Dodatkovým protokolem k Ženevským úmluvám v roce 1977. Mezinárodním rozeznávacím znakem personálu, materiálu a objektů CO je modrý rovnoramenný trojúhelník na oranžovém pozadí.

 znak_CO_II

Světový den Červeného kříže – si připomínáme každý rok 8. května. Toto datum bylo zvoleno proto, že jde o výroční den narození zakladatele mezinárodního hnutí Červeného kříže Hendri Dunanta. Na celém světě se slaví od roku 1948. Světový den první pomoci – oslavujeme vždy druhou sobotu v září (jde tedy o pohyblivý svátek) a to od roku 2000. Jeho vyhlašovatelem je Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce. První tři roky byl slaven jako Evropský den první pomoci, od roku 2003 je pak již dnem Světovým.

David Dvořáček

Žádné komentáře na “Historie znaku „Civilní ochrana“”

Napsat komentář