Fire History obrázky

Kyslíkový dýchací přístroj Giersbergův

Mimo dýchací přístroje, které jsou zde popsány, používal berlínský sbor z povolání ještě zvláštní typ přístroje sestrojeného ředitelem tohoto sboru panem Giersbergem. Tento typ má pár odchylek oproti jiným přístrojům. Tento model používá jedné kyslíkové lahve s vypouštěcí membránou, zavěšené u pasu hasiče. Od lahve vede hadička přímo do dýchacího vaku, která je rozdělena do dvou komor. Olivka k dýchání přijde do nozder.

V případě, že hasič vydechuje nosem, proudí vzduch zvláštní trubičkou do válce na zádech naplněným vápenatým louhem, ve kterém se kyselina uhličitá váže a čistý vzduch se přivádí zpět do levé části vaku.

Tento přístroj vyráběla továrna na kyslík v Berlíně za cenu 150 – 200 korun. Přístroj používal prakticky pouze berlínský sbor z povolání.

Přístroj byl postupem zlepšen o pojistný ventil a signálový přístroj, který plnil svou funkci tím, že upozorňoval na špatnou funkci redukčního ventilu. Dále byla zaměněna regenerace vápenatým louhem za draslové tyčinky.

002 001

Žádné komentáře na “Kyslíkový dýchací přístroj Giersbergův”

Napsat komentář