Fire History obrázky

Műllerova lipská maska do kouře

Požární mistr Műller v Lipsku sestrojil přístroj do kouře následujícího složení:

Na zádech hasiče se nalézá plechová nádoba, tvořící větrník. Do té vede z jedné strany gumová hadice přivádějící vzduch. Z druhé strany uniká zvláštní malou hadicí vzduch do škrabošky, která je pružná a velice dobře přiléhá k obličeji. Škraboška je opatřena brýlemi a skřipcem na nos. U tohoto přístroje používá Műller ventilku pro vzduch, který se vdechuje a membrány pro vzduch vydechovaný.

Műller odůvodňuje toto zařízení tím, že škrabošku lze využít když se vzduch tlačí čerpadlem i když čerpadlo není použito a hasič si musí nasávat vzduch sám.

Műller zlepšil přístroj azbestovým závojem, který chrání hasiče před žárem na požářišti.

Škraboška je chráněná patentem a bylo ji možné koupit za 150 K, ale bez gumových hadic.

001                         002

Žádné komentáře na “Műllerova lipská maska do kouře”

Napsat komentář