Fire History obrázky

Tyndal-Shave respirátor

Profesor fyziky Tyndal a ředitel londýnské Fire Brigade Mr. Shave sestrojili respirátor skládající se ze škrabošky chránící nos i ústa před vnikáním kouře. Na přední části vidíme podobně jako u Pozděnova respirátoru válec, uzavřený po obou stranách závěrky s drátěným sítem. Tento válec je rozdělený na komory, ve kterých se nalézají různé lučebniny sloužící k rozkladu kouře. Součásti, kterých používal Tyndal k rozkladu kouře jsou: vrstva 25 m vaty nasycené glycerinem, vrstva suché vaty 12,5 mm, dřevěné uhlí 25 mm, 20 mm čerstvě páleného vápna atd. Respirátor je opatřen kulovými ventilky z ebenového dřeva, které se při nádechu a výdechu pohybují. K přístroji náleží brýle s čočkovými skly a váha celého přístroje je 1,134 kg.

001002

Tento respirátor používal londýnský sbor z povolání a prodávala jej firma Shand Mason Co. V Londýně za cenu 60 K.

003

Žádné komentáře na “Tyndal-Shave respirátor”

Napsat komentář