Fire History obrázky

Hönigův přístroj do kouře

001Přístroj do kouře Höenigovi soustavy se skládá z ventilové komory, která se zaklesne za zuby zvláštním nástavcem. Na spodní části tohoto ventilu se připojí hadice, kterou se vdechuje vzduch. V samotné komoře se nacházejí membrány z jemné gumy, jedna vdechovací a jedna vydechovací. Na oči se připevní brýle s přístrojem k čištení skel a nos se ucpe skřipcem. U tohoto přístroje se vzduch nepřivádí čerpáním, ale hasič si ho musí nasávat sám. Výnálezce tvril, že bylo možné nasávat vzduch až z 200 metrové hadice. Možné to určitě bylo, ale pro efektivní práci se mi to zdá jako silná nevýhoda. Při velkém zatížení to muselo být pro hasiče velice vyčerpávající.

Přístroj používalo pár sborů v Německu, ale o jeho funkčnosti a praktičnosti můžeme jen polemizovat.

 

 

 

004002003

Žádné komentáře na “Hönigův přístroj do kouře”

Napsat komentář