Fire History obrázky

Jednoduchá ochrana před kouřem

Nejjednodušším ochranným prostředkem umožňujícím delší pobyt v zakouřeném prostoru byl mokrý šátek, který se ovázal kolem úst a přes nos.

 
001002

Později byla tato pomůcka zdokonalena tak, že se místo šátku používala houba nasáklá vodou rozředěným octem a nebo jen vodou.

Jak je vidět z obr.2 je houba opatřena drátěným rámem, kterým se lépe přitlačí k obličeji. Připevnění k obličeji je řešeno gumovým páskem, který se přetáhne přes hlavu. Aby hasič nemohl dýchat nosem, použije na nos skřipec, který je na obr.1.

K ochraně očí, slouží zvláštní brýle obr.3, jejichž obruba je opatřena těsněním z gumy nebo měkké kůže aby se zabránilo netěsnosti. K připevnění opět slouží gumový pásek, který se přetáhne přes hlavu.

 003

Toto je nejjednodušší a nejstarší ochranný prostředek, ve kterém lze při méně namáhavé činnosti vydržet v zakouřeném prostoru 10 – 15 minut.

Žádné komentáře na “Jednoduchá ochrana před kouřem”

Napsat komentář