Fire History obrázky

Přístroj do kouře soustavy Paulina

Paulin, ředitel hasičského sboru v Paříži, sestavil roku 1830 přístroj do kouře, který se skládá z kožené blůzy a zároveň kukly. Obojí tvořilo jednu část, takže navlečením blůzy byla kukla přetažena přes helmu. V místech pro oči se nalézala malá okénka opatřená sklem. Vzduchový přívod obstarávala silná hadice, která ústila na prsou hasiče. Vydechovaný vzduch unikal na místech, kde kožená blůza pevně nepřiléhala. Vzduch byl čerpán obvykle dvoukolovou stříkačkou.

Firma Metz v Heidelbergu sestrojila podobný přístroj do kouře, avšak s tím rozdílem, že čerpání vzduchu obstarávala zvláštní vývěva. Mimo to bylo použito užších hadic, opatřených uvnitř spirálou, kterou se dosahovalo větší ohebnosti.

Žádné komentáře na “Přístroj do kouře soustavy Paulina”

Napsat komentář