Fire History obrázky

Přístroj do kouře soustavy Stöltz

001Ředitel hasičského sboru v Děvíně (Magdeburg) sestrojil zvláštní přístroj do kouře této kombinace. Čerpadlo vzduchu představovala obyčejná dvoukolová stříkačka. Na výpustní otvor byla připevněna gumová hadice, která obstarávala přívod vzduchu a končila v masce. Přístroj fungoval na principu přetlaku vzduchu.

Maska byla vyrobena z lisované kůže a připevňovala se na hlavu pomocí dvou řemínků. Plochým otvorem na pravé straně se přiváděl vzduch, který se vydechoval otvory pro oči, které byli opatřeny jemným drátěným sítem.

Sestaven byl velice dobře, až na to, že pokud nebyl často přístroj používán, gumové těsnění ztvrdlo a neplnilo tak svou funkci.

Stöltzův přístroj velice hojně používaly pruské hasičské sbory.

Žádné komentáře na “Přístroj do kouře soustavy Stöltz”

Napsat komentář