Fire History obrázky

The Vajen-Bader Patent Smoke Protektor

001Maska je vyrobena z upravené kůže a skýtá tak ochranu proti ohni, horku a jedovatým plynům.

Přilba nesedí klasicky na hlavě, ale na ramenou a je připoutána dvěma řemínky pod pažemi. Na vrchní části je vybavena ochranným křížem, který chrání hasiče před padajícími předměty. Přední část přilby zaujímají dvě hledí, která jsou vyrobena ze slídy a opatřena ochrannou mřížkou. Pod hledím je připevněna píšťala, která slouží k dorozumívání se mezi zasahujícími hasiči.

Nádržka na stlačený vzduch s objemem 2dm krychlové je umístěna na zadní části. K jejímu plnění se používá obyčejná pumpička, jaká se používá k pumpování kol u automobilů. Tlak naplnění je možné sledovat na manometru umístěném nad nádobkou.

Rozváděcí přístroj se skládá ze silné kovové trubice spojené s nádobou. Trubice je opatřena dvěma kuželovými ventily. Levým, při pohledu zezadu se uzavírá přívod pro plnění nádobky vzduchem z pumpičky a pravím poté přívod vzduchu do přilby.

Tento přístroj umožňoval zasahujícímu hasiči zůstat v zakouřeném prostředí po dobu až 60 minut. Váha poté činila 5 liber, což je cca 2,26 kg.

Tento přístroj se používal v některých amerických městech.

Části přístroje:

- maska (přilba)

- nádržka na stlačený vzduch

- pumpa, kterou se plní vzduch do nádržky

- rozváděcí přístroj

Žádné komentáře na “The Vajen-Bader Patent Smoke Protektor”

Napsat komentář