Fire History obrázky

Zlepšený Loebův respirátor – model z roku 1902

001Tento model se skládá ze třech částí: škrabošky chránící nos i ústa, brýlí a respirátoru. Respirátor je pak nesen na zádech a skládá se z 3 – 5 cylindrických nádob viz obr.1

Ve dvou, popřípadě ve čtyřech nádobách a1, a2, a3, a4 jsou zašroubovány 4 patrony h do závitu P pomocí víka b, které se dá lehce vyndat. V těchto nádobách se nalézají různé lučebniny, jejichž úkolem je přefiltrování znečištěného vzduchu na dýchatelný.

Vzduch se saje rourkou d, připevněnou na závitu d1. Docílí se toho teprve, když prošel všemi patronami do třetí, popřípadě páté nádoby c, naplněné zvláštní tekutinou. Z této nádoby vychází vzduch hadicí c, šroubením f a ta poté ústí do škrabošky, přičemž jsou ústa i nos utěsněny gumovým těsněním. Na oči patří ochranné brýle, které jsou také utěsněny.

Ve škrabošce se také nalézá trubka, která slouží k oznamování nebezpečí (obr.2). Tímto zlepšeným respirátorem bylo možné vydržet v zakouřeném prostoru 15 – 30 minut. Bohužel dýchání přes několik vrstev lučebnin bylo velice namáhavé. Výhodou tohoto přístroje byla váha a oproti jiným dýchacím přístrojům neměl hadici na přívod vzduchu.

 

002

Žádné komentáře na “Zlepšený Loebův respirátor – model z roku 1902”

Napsat komentář