Fire History obrázky

Kyslíkový dýchací přístroj Dreger

Vynález bratrů inženýrů Dregerů z Lűbeku.

U tohoto přístroje jsou použity dvě kyslíkové lahve opatřené membránou. Za lahvemi se nalézá finimetr a ejektor. Pomocí hadičky přichází vzduch do vaku s dýchatelným vzduchem umístěným na prsou osoby, který je rozdělen na vaky dva, přišité k sobě. Jeden z těchto vaků obsahuje dýchatelný vzduch a druhý vydechovaný.

Takto je spojen ejektor s vakem dýchatelným a olivkou umístěnou v puse. Z vaku vydechovacího vede vede hadice na záda osoby do tzv. draslovacích patron, z těch dále do chladiče a odtud ke kyslíkovému  injektoru.

Zařízení kyslíkového ejektoru je velice praktické, protože prouděním kyslíku se bere sebou i vyčištěný vzduch a vhání se přímo do úst. Dýchání je zajištěno tím způsobem, že prochází membránami, tak že vydechovaný vzduch nepřichází do styku kyslíkem, ale je vydechován přímo do vaku a odtud vede dále zvláštní hadicí k draslovým patronám. V těchto patronách se vydechovaný vzduch zbavuje kyseliny uhličité a regenerovaný dále putuje do chladiče, kde je ochlazen a poté do ejektoru.

Pokud se vzduch draslovými patronami řádně nečistí, mohou se ihned vyměnit jelikož jsou dobře přístupné. Náhradní patrony se nosí stále sebou aby byla možná jejich okamžitá výměna.

Váha tohoto přístroje je 13 kg a s jednou kyslíkovou láhví je možné jej používat po dobu 60 minut (se dvěma tedy 120 minut). Jeho cena byla 400-500 korun podle poču lahví.

001 002 003

Žádné komentáře na “Kyslíkový dýchací přístroj Dreger”

Napsat komentář